31 Mart Cuma akşamı muhteşem bir caz konserinde yine birlikteyiz. SAMM’s bistro’nun bu haftaki Cazda Yolculuk durağında Prof. Erol Erdinç ile usta yorumcu Aydın Kahya ve genç vokal Şenay Ocak sahnede olacak. Aydın Kahya ve Şenay Ocak’a Ahmet Elmas (sax), Erol Erdinç (piyano), Cem Malak (bas) ve Burak Bulut (davul) eşlik edecek.

Erol Erdinç Ankara Devlet Konservatuvarını bitirdi; eğitimine Paris Konservatuvarında devam etti. Ankara ve İstanbul’daOrkestra Şefi, Güzel Sanatlar Gn. Md. CSO Genel Müzik Direktörü olarak çalıştı. Bilkent Üni. Müzik Fak. Dekanlığı yaptı. HÜ Devlet Konservatuvarı Caz Bölümünü kurdu. Devlet Sanatçısı ünvanı verildi. Hacettepe Üni. Sanat Ödülü aldı. Fransa hükümeti Ordre des Arts et des Letters – Sanat ve Edebiyat Nişanı verdi. Yurtiçinde ve dünyanın birçok sahnesinde konserler verdi, CD kayıtları gerçekleştirdi, birçokeser yazdı. Maestro, 31 Mart’ta SAMM’s bistro’da.

Aydın Kahya Ankara’da doğdu, HÜ Ankara Devlet Konservatuvarını üstün başarı ile bitirdi. Değerli hocalarla caz kompozisyon, caz ve motownvokal teknikleri çalıştı. Ülkemizin ve dünyanın önemli müzisyenleri ile porformanslar ve konserler gerçekleştirdi. Önder Focan ile Vocalists, Tony Jones ile İstanbul Party, Atilla Şereftuğ ve Check Philarmonic Orkestrasıyla Aventia Crooners adlı albümleri kaydetti. Yurtiçinde ve dışında senfoni ve big band orkestralarıyla festival, radyo emisyonu, kayıt ve devlet konserleri gerçekleştirdi. Halen Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Caz Anasanat Dalı Caz Vokal Bölümünde öğretim görevlisi olan Aydın Kahya bir kez daha SAMM’s bistro sahnesinde.

Şenay Ocak, müzik ve sahne sanatlarına ilgisi nedeniyle lise yıllarında caza yöneldi. Caz vokal eğitimini cazın ustalarıyla yaptı. Atölye çalışmalarına katıldı; caz vokal teknik prensipleri ve sahne performansları gerçekleştirdi. Ankara’da, Turizm Rehberliği ve Uluslararası İlişkiler dallarında iki fakülte bitirdi. Halen, Bahçeşehir Üniversitesi Caz Okulu Yüksek Lisans hazırlık eğitimine Sibel Köse ve Uraz Kıvaner Caz Vokal Sınıfında devam ederken aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Caz Anasanat Dalı Caz Vokal Bölümünde Aydın Kahya ve Hakan Ekmen ile Müzik Teorisi ve Caz Vokal Ses Teknikleri eğitimini sürdürüyor. Ankara’da yaşayan; konserler ve sahne performanslarını başarıyla sürdüren cazın güzel sesi, güzel yorumcusu Şenay Ocak, 31 Mart Cuma akşamı SAMM’s bistro sahnesinde.

31 Mart akşamı SAMM’s bistro olarak yine unutulmaz bir müzik akşamına ev sahipliği yapacağız; siz de konuk olmak istemez misiniz?