Cazda Yolculuk, Ece Göksu & Neşet Ruacan ile devam ediyor.

Hotel SAMM bünyesindeki SAMM’s bistro sahnesinde “Cazda Yolculuk” teması ile cuma akşamları verilen caz konserleri devam ediyor. Yolculuğun bu haftaki durağında (17 Mart 2017, Cuma) Ece Göksu ve Neşet Ruacan “Slow, Hot Wind” albümleri ile bizlerle olacak. Ece Göksu (vokal) ve Neşet Ruacan’a (gitar) Volkan Topakoğlu (bas) eşlik edecek.

Ece Göksu ve Neşet Ruacan, 23. Akbank caz Festivalinde verdikleri konser sonrasında Slow, Hot Wind albümünü kaydetmişti. Albümde, Antonio Carlos Jobim’den Charlie Parker’a, Duke Ellington’dan Cole Porter’a caz tarihinin önemli bestecilerinin şarkıları ve Neşet Ruacan’ın E. G. Blues adlı şarkısı bulunuyor. 

Ece Göksu

Ankara’da doğdu, 5 yaşında piyano dersleri almaya, DOB çocuk korosunda şarkı söylemeye başladı. HÜ Devlet Konservatuvarı ve MSÜ Devlet Konservatuvarını bitirdi. İstanbul Uluslararası Caz Festivali, Ankara Uluslararası Caz Festivali, Akbank Uluslararası Caz Festivali gibi festivallerde; yurtiçi ve yurtdışında pek çok konser verdi. New Jersey’de burslu olarak caz vokal yüksek lisansı yaptı. İlk solo albümü Masal’ı 2012’de çıkardı. Yerli, yabancı çok değerli orkestralar ve sanatçılarla konserleri devam eden; New York ve İstanbul’da yaşayan Ece Göksu 17 Mart’ta Ankara’da, SAMM’s bistro sahnesinde.     

Neşet Ruacan

İstanbul’da doğdu, müzikle iç içe bir ailede büyüdü. 10 yaşına kadar mızıka, sonra gitar çalan; klasik ve elektro gitar dersleri alan Neşet Ruacan, kolej yıllarında arkadaşlarıyla grup kurdu, dönemin tanınmış değerli sanatçılarıyla çalmaya başladı. Cazı keşfetti, önemli sanatçılarla, orkestralarla sahneye çıktı. İngiltere ve ABD’nin önde gelen okullarında caz teorisi okudu. Dünyanın dört bir yanındaki büyük sanatçılarla birlikte çalıştı. Yurt içinde ve dışında sayısız konser verdi; bir stüdyo gitaristi ve caz müzisyeni olarak yüzlerce kayıt gerçekleştirdi. TRT Caz Orkestrası şefliği yaptı. Üniversitede / akademide öğrenciler yetiştirdi. Cazın usta ve saygın adı, gerçek müzik efsanesi Neşet Ruacan’ı Ankara’da ağırlayacak olmak ne güzel…

Volkan Topakoğlu

On yaşında klavye ve gitar çalmaya başladı. Eğitimine güzel sanatlar lisesinde çello ve piyano çalarak devam etti. 14 yaşında bas gitarla tanıştı ve caz dinlemeye başladı. YTÜ STF Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü, Caz Bas dalını bitirdi. Polonya’da caz atölyesine, Estonya’da caz festivaline katıldı. İlk albümü Birdenbire’yi Kalan Müzik’ten çıkardı. Konserler veren, radyo ve tv programlarında çalan; öğretim görevlisi, caz kontrbasçısı, basgitarist ve besteci Volkan Topakoğlu, Ece Göksu ve Neşet Ruacan ile birlikte SAMM’s bistro sahnesinde.  

Bu üç değerli sanatçı bir kez daha Ankara’da yan yana olur mu, bilinmez; bildiğimiz bu “tarihi” konserin kaçırılmayacağı…