Dünya çapında tanınan Gabor Bolla ve Burak Bedikyan 7 Haziran 2017 Çarşamba akşamı  Ankara’da, SAMM’s bistro’da olacak. Gabor Bolla (saksafon), Burak Bedikyan(piyano), Matt Hall (bas) ve Can Kozlu’nun (davul) karşılıklı etkileşime dayalı, dinamik ve spontane icralarının şekillendirdiği serbest doğaçlamalarla muhteşem performanslarına tanık olma ayrıcalığını kaçırmayın.

Gabor Bolla Macaristan, Budapeşte’de doğdu. 10 yaşında klarnet çalmaya başladı, 12 yaşında Ulusal Müzik Okulları Yarışmasında 1. oldu. 2003’te saksafona geçti ve aynı yıl Montreux Caz Festivalinde Dünya Saksafon Yarışmasının yarı finale kaldı. 2004’te Avusturya’da yılın yeteneği seçilerek Hans Koller Ödülü aldı. 2003’te kurduğu The Bolla Quartet, 2005‘te Fransa’da Avignon Caz Festivali’nde hem Grand Prix, hem de Prix du Public ödüllerini aldı. 2006’da New York’ta Hans Koller Ödülünü kazandı. Dünyadaki birçok caz festivalinde, caz klübünde performans sergiledi ve Avrupa’nın en önemli caz sanatçısı oldu. 2012’de Find Your Way’i çıkardı. 2014’ten bu yana Kopenhag’da yaşıyor.

Burak Bedikyan İstanbul’da doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik bölümünü bitirdi. 2013’te New York’ta çıkardığı ve neredeyse tamamı kendisine ait olan özgün bestelerden oluşan Circle of Life albümü ile uluslararası caz sahnesine ilk önemli adımını attı. 2015 ve 2016’da Leap of Faith ve Awakening adlı albümleri arka arkaya yayınladı ve birçok saygın yayında isminden övgüyle söz edildi. Tamamı kendi yapıtlarından oluşan projeler üretmeyi sürdüren Burak Bedikyan, ülkemizde verdiği konserlerde Can Kozlu (davul) ve Matt Hall (kontrabas) ile birlikte sahneye çıkıyor.

Matt Hall (Matthew Hall) ABD, Virginia’da doğdu. Müziğe ilkokulda saksafon çalarak başladı, bölgesel yarışmalara katıldı. Lisede bir rock grubunda elektrobas çaldı. Virginia Commonwealth Üniversitesinde kontrabasa geçti. Caz ve klasik müzik eğitimi sonunda Müzik Performansı diploması aldı. Profesyonel bir müzisyen olarak senfoni orkestralarından küçük caz gruplarına Amerika ve Türkiye’nin değerli müzisyenleri ile çaldı. Albüm kayıtlarında yer aldı, turnelere çıktı. ABD’de birlikte verdikleri konserden sonra Emre Kartari’den gelen teklif üzerine Türkiye’ye geldi. İstanbul’da yaşayan sanatçı, İmer Demirer’in You, Me & Char albümünde de yer aldı. 

Can Kozlu İstanbul’da doğdu. Müziğe 6 yaşında piyano dersleri alarak başladı. Saint-Joseph Lisesi orkestrasında davul çaldı. Fransa’ya gitti, Sorbonne Üniversitesinde İktisat Bölümünü bitirdi. Paris’te CİM School of Jazz’da burslu olarak 2 yıl müzik dersi aldı. Aynı dönemde usta müzisyenlerle çalıştı. Burs aldı, Boston’a gitti; Berklee College of Music’te vurmalı çalgılar üzerine yoğunlaştı. Mezun olduktan sonra 4 yıl daha ABD’de müzik yaptı. Çok değerli müzisyenlerle birlikte dünyanın çeşitli ülkelerinde ve Türkiye’de konserler verdi. Bilgi Üniversitesi Caz Performans Bölümünün kuruluşunda yer aldı; dersler verdi, genç müzisyenler yetiştirdi. Konserlerine Burak Bedikyan ile devam ediyor.